NŠ BELA KRAJINA

Zmagajmo skupaj!

RLL 2022/23 | 6. krog | Bela krajina : Ivančna gorica – 6 : 1

Nogometaši Bele krajine so v 6. krogu pred večjim številom gledalcev dočakali gostujoče moštvo iz Ivančne gorice. Domače moštvo je od začetka tekme prevzelo vajeti igre in pritiskalo na obrambo gostov. Tako so se kmalu pričele nizati pol priložnosti za zadetek. V 32. minuti je zaradi prekrška zadnjega igralca obrambe, sledila izključitev Miroslava Strniše. Tri minute kasneje – v 35. minuti, je po lepi akciji domačih z zadetkom Emilia Hidanovića Starihe domače moštvo povelo z 1 : 0. Že minuto zatem, ko so gostje z žogo šli iz centra, so domači odvzeli žogo in takoj v proti napadu z zadetkom Ognjena Bubnjevića povišali rezultat na 2 : 0. Premoč na sredini igrišča se je do konca polčasa obrestovala še z dvema zadetkoma, saj sta zadela zopet Emilio Hidanović Stariha v 39. in Denis Dedić v 45. minuti ter zvišala rezultat na 4 : 0.

V samem začetku drugega polčasa si je gostujoče moštvo v 48. minuti priborilo enajstmetrovko. Domači vratar Sašo Kocen je z izjemno »parado« obranil udarec v vratarjev desni kot, žoga pa se je odbila do gostujočega igralca Enesa Karajbića, ki je znižal rezultat na 4 : 1. Domače nogometaše to ni zmedlo, zato so v 62. minuti preko Denisa Dedića povišali na 5 : 1. Golijada se je zaključila v 83. minuti, ko je Ognjen Bubnjević iz enajstmetrovke postavil končni in zasluženi izzid na 6 : 1. Po sodnikovem žvižgu je uradni napovedovalec naznanil, da je z zmago Bela krajina prevzela vodstvo na lestvici.

Gledalci so po tekmi izrazili veliko zadovoljstvo, saj so z vzklikanjem pozdravili domače nogometaše. Gostje zaradi nestrinjanja s sodniškimi odločitvami po tekmi niso hoteli podati izjave o tekmi.