NŠ BELA KRAJINA

Zmagajmo skupaj!

RLL 2022/23 | 8. krog | Bela krajina : Arne Tabor 69 – 2 : 0

V 8. krogu RLL-ja si je priblizno 150 gledalcev ogledalo dvoboj domače Bele krajine in gustojoče zasedbe Arne taborja 69. Bil je to neposredni dvoboj, saj je domače moštvo pred tekmo zasedalo drugo mesto in imelo dve točki prednosti pred četrto uvrščenim gostujočim moštvom iz Ljubljane.

V prvi polovici prvega dela igre je Bela krajina držala žogo v nogi in imela terensko premoč, kljub temu se ni izrodila večja priložnost za zadetek. Gostje so vzpostavili ravnotežje v drugi polovici prvega polčasa in tudi nanizali nekaj pol priložnosti. Največjo priložnost za zadetek je Arne tabor imel pred koncem prvega dela, saj je ob predložku njihov napadalec s strelom z glavo za las zgrešil domača vrata. Igrala se je že 45. minuta igre, ko je Matic Mrvič s hitrim begom po levi strani prišel pred gostujočega vratarja in ga premagal s prefinjenim udarcem po tleh in tako zagotovil vodstvo Bele krajine z 1 : 0. Po zadetku je glavni sodnik označil konec prvega polčasa. Naj omenimo tudi, da so gledalci v prvem delu igre videli pravi »fair-play«, kjer se je poškodoval gostujoči igralec, nakar je domači fizioterapevt takoj priskočil in nudil pomoč.

Drugi polčas se je v glavnem igral na sredini igrišča, kjer so se nanizale pol priložnosti na obeh straneh. Zaradi višjega ritma igre je večkrat prišlo tudi do ostrih dvobojev, prerivanja nogometašev po prekrških in posledično rumenih kartonov. Domači navijači so zaznali pritisk gostov proti koncu tekme, zato so tudi nudili dodatno pomoč z navijanjem. Že v 93. minuti pa je, s hitrim prenosom žoge na gostujoče polovico, pas igro in z lepim udarcem izven šestnajst metrskega prostora, Žiga Kočevar zadel za končnih 2 : 0.

Po 8. krogih so sedaj na vrhu lestvice tri moštva z enakim številom točk, in sicer Kočevje, Bela krajina in Trebnje.